Tek Katlı Prefabrik Ev Hafif çelik teknolojisi ile tek katlı olarak detaylandırılan konut yapılarında güncel yapı yönetmelikleri dikkate alınarak projelendirme ve tasarım hizmetleri sunulmaktadır. Farklı kullanıcı ihtiyaçlarına göre tasarlanmış konutlarımız, her türlü iklim koşullarında kullanılabilen, sağlam estetik ve uzun ömürlü yapılardır. Konutlar için özellikle önemli olan dış cephe estetiği için A-1 sınıfı yanmaz HekimBoard fibercement malzemesi kullanılmaktadır. Farklı yüzey alternatifleri ile zarif ve farklı dış cephe çözümleri oluşturulabilmektedir.
Standart tek katlı konut planlarımız dışında müşteri ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda özel çalışmaların yapılması da mümkündür.
Tek katlı prefabrik evlerimizin imalat ve montaj aşamalarında, ihtiyaca bağlı olarak üç yöntem önerilmektedir.
1. Hekim Sandviç Panel Sistem
2. Hekim Hafif Çelik Panel Sistem
3. Hekim Yerinde Kaplamalı Hafif Çelik Sistem

Prefabrik ev  kelimesi prefabrik malzeme kullanılarak inşa edilen ev demek olduğu için prefabrik kelimesi üzerinde durmak gerekecektir. Prefabrik Türkçeye İngilizce dilinden geçmiş bir kelimedir ve ön üretimli olarak yapılmış ev anlamına gelir. Prefabrik yapı malzemeleri sağlamış oldukları bir çok avantajlı özellik sayesinde son zamanlarda diğer yapılara göre daha fazla tercih edilmektedirler. Prefabrik yapıların sağlamış oldukları avantajları iki kısımda incelemek mümkündür. Bu avantajlardan birincisi yapının yapım aşamasından itibaren sağladıkları avantajlardır, ikincisi ise yapının kullanılma aşamasındaki avantajlardır. Bir prefabrik ev monte demonte edilebilme gibi bir özellik sunduğu için kolayca taşınabilmekte ve istenen yerde kurulumu yapılabilmektedir.

NEDEN PREFABRİK EV?

 • Prefabrik Evler 1.derece depreme dayanıklı hazır yapılardır.
 • Prefabrik Evler esnek ve hafif yapılardır. En güçlü depremlerde bile sadece sallanır, yıkılmaz.
 • Prefabrik Evlerin montaj süresi betonarme binalara göre çok daha kısadır. Ayrıca konutların defalarca söküm takımı yapılabilir.
 • Bahsettiğimiz hazır evler her türlü iklim koşuluna uygun ısı ve statik hesaplamalar yapılarak üretilir.
 • Tüm taşıyıcı sistem yüksek yoğunluklu galvanizli çelikten yapıldığı için paslanmaz, deforme olmaz, Prefabrik Yapı’nın evleri uzun seneler güvenle kullanılabilir.

CEPHE KAPLAMASINDA NEDEN FİBERCEMENT ?

 • Prefabrik evlerin cephe kaplamasında kullanılan HekimBoard fibercement doğal maddelerden üretilmekte olup çevre dostudur.
 • Fibercement içerisinde asbest ve insan sağlığına zararlı hiçbir madde bulundurmaz.
 • Prefabrik yapıların cephe kaplamasında kullanılan HekimBoard fibercement yanmaz, erimez, mevcut yangının sönmesine yardım eder.
 • Fibercement sudan etkilenmez, su emme oranı betonarme binalara göre daha düşüktür.
 • Fibercement iyi bir ısı ve ses yalıtımı özelliğine sahiptir.
 • Fibercement çelik konutlarda cephe kaplaması olarak ahşap desenli uygulaması ile binalara estetik bir görünüm, insanlara yaşabilir mekanlar sağlar.