2009 yılında  büyük hedeflerle yola çıkarak Ferhat Maden’in kurduğu  Fema Grup; üretimine ilk olarak prefabrike konutlar, ofis binaları, sosyal tesisler, deprem evleri ve hafif çelik yapılar ile başlamıştır. Sürekli büyümeyi kendine hedef olarak belirleyen Fema Grup, zamanla üretim ağını genişleterek, çelik konstrüksiyon yapılar ve konteyner imalatıyla birlikte sektörün lider firmaları arasına girmeyi başarmıştır.

Yönetim Kurulu Başkanı

Ferhat MADEN

Firmamız;

Prefabrike konutlar, şantiye binaları, sosyal tesisler, hastaneler, okullar, ofis ve yaşam konteynerleri, çelik konstrüksiyon yapılar üretmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında müşterilerine, 12 yılı aşkın süredir başarıyla hizmet vermektedir.

Müşteri memnuniyetini esas alarak çalışan teknik ve idari personel, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda hızlı ve kaliteli çözümler sunmaktadır.

Makine parkımız 5 adet Rollfrom makinesi 3 adet Apkant pres, 2 adet Giyotin makas, matkap tezgâhları ve çok amaçlı montaj tezgâh ekipmanından oluşmaktadır.
Kaliteyi standart bir ölçü gören anlayışıyla, AR-GE çalışmalarına büyük önem veren firmamız son teknolojiler takip edilerek oluşturulan makine parkında, sıfır hata hedefiyle üretim yapmaktadır.

Rulo halinde alınarak fabrikamıza getirilen galvaniz saçlar, Rollfrom makinelerinde istenilen ölçü ve boyda profil üretimi yapılabilmektedir. İstenilen boyda üretilen malzemeler paletlere istiflenerek sevkiyata hazır hale getirilmektedir.
Üretimimizde kullanılan tüm metal aksam tamamen galvaniz olup paslanmazlık özelliğine sahiptir.

Bina, kurulacak olduğu bölgenin iklim şartları göz önüne alınarak statik hesaplamaları yapılır. Bu hesaplamalar neticesinde üretim, tamamen galvaniz profil ve kaynaksız yapı teknolojisi kullanılarak yapılır.

Konteyner imalatında kullanılan malzemelerin tamamı galvaniz olup tek parça ve demonte olarak üretilmektedir.

Almanya, Türkmenistan, Kuzey Afrika, Irak, İran, Azerbaycan, İngiltere, Libya, Tacikistan, Romanya, Sudan, Bulgaristan, Nijerya, Suudi Arabistan, Ukrayna, Gürcistan dahil dünyanın bir çok ülkesinde varlığımızı sürdürmenin ve ülkemizi başarıyla temsil etmenin gururunu taşımaktayız.

Prefabrik Evler Hakkında

En çok tercih edilen hazır ev seçenekleri lider markası Fema Prefabrik ile hayallerini kurduğunuz evlere güvenle ve uygun fiyatla sahip olabilirsiniz. Hayata daha pozitif bakmanızı sağlayacak, ruhunuzu rahatlatacak ve yaşam tarzınızı değiştirecek hazır ev seçenekleri ile hayalleriniz gerçeğe dönüşecek. Son yıllarda dünya ve ülkemizde de kullanımı artan bu tarz evler, çeşitli modelleriyle ihtiyaçlarınızı karşılarken düşük maliyetleriyle de bütçenizi koruyor. Kendi yaşam alanına sahip olmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği, yaşam kalitenizi artırmakta ve size konforlu bir alan sunmaktadır.

Günümüzdeki yüksek fiyatlı betonarme evlerin aksine uygun fiyatıyla bütçenizi koruyor ve aynı zamanda da hayalini kurduğunuz eve sahip olmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca depreme dayanıklı olması da tercih edilmesini artırmaktadır. Huzurlu ve güvenli bir yaşamın adresi olan evler, ihtiyacınıza ve isteğinize uygun olarak tasarlanabilmektedir. Tek katlı ya da iki katlı modeller arasından tercihinizi yaparak iç ve dış dizaynını, oda sayısını, oda büyüklüklerini, bahçe planlamasını dilediğiniz gibi yaptırabilirsiniz.

Prefabrik Evlerin Avantajları

Hazır ev seçenekleri, kullanışlı olmaları ve güzel görünmeleriyle son yıllarda sıklıkla tercih edilmeye başlanan hazır ev fiyatları dahil olmak üzere pek çok avantajı bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan fiyatları ile isteyen kişilerin mutlaka bilmesi gereken bilgiler vardır.
Evlerin yapım aşaması ve inşaat süresi oldukça kısadır. Hazır ev fiyatları ve maliyetleri yapılan sözleşmede belirlenir ve sabit kalır, artan fiyatlardan etkilenmez. En popüler güçlü ısı yalıtımına sahiptir ve bu nedenden büyük oranda enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca evin kurulduğu yerde kalmak zorunda değildir. Dilediğiniz zaman dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Her iklim koşullarında güvenle kullanılabilen ve oldukça kısa sürede teslim edilir ve bu evlerin kira getirisi de yüksektir.

Ev diyebileceğiniz bu evlerin en büyük avantajlarından biri de, diğer binalara oranla maliyetinin daha az olmasıdır. Bu evlerin bakım ihtiyacı da yok denecek kadar azdır. İhtiyaçlarınıza ve yeniliklere sınırsız çözümler sunar ve değerini ömür boyu yüksek tutar. Yapımı oldukça kolay ve hızlıdır. Her alana uygun ve dilediğiniz büyüklüklerde üretilebilir ve diğer yapılara oranla daha kısa bir zaman diliminde teslim edilebilmektedir. Hem zamandan hem de maddiyattan tasarruf etmenizi sağlar ve hayalini kurduğunuz evi tasarlayabilirsiniz. Bu evlerin avantajlarından biri de, eklemeler yaparak genişletmenin mümkün olmasıdır. Bu evin küçük geldiği durumlarda dilediğiniz büyüklüklerde oda, banyo ya da balkon eklettirebilirsiniz.

Çelik iskelet üzerine yapılan bu evler, depreme dayanıklı ve oldukça sağlam, güvenlidir. Tasarımında hayal gücünü dilediğiniz gibi kullanarak hayallerinizdeki evi tasarlatabilirsiniz. Hazır ev fiyatları yanı sıra avantajları da kısaca; yapımının hızlı ve pratik olması, estetik olması, kullanışlı olması, modüler olması, konforlu yapılardan oluşması, ısınma sorununun yaşanmaması, depreme dayanıklı olması ve güvenli olmasıdır. Ayrıca çevre kirliliğine de sebep olan faktörleri barındırmaz.

Blog